LARPy

Już 7 stycznia, w pierwszej edycji Czasu na Przygodę w nowym roku, zapraszamy na larpy prowadzone przez Andrzeja Piechrzałę: „Tak długo jak tego nie powiemy” (As Long As We Don’t Tell Anyone) oraz „Gwiazdy pamiętają nasze Przejście”. Szczegóły larpów poniżej!

***

Tak długo jak tego nie powiemy – As Long As We Don’t Tell Anyone
Autorstwa: Anneli Friedner
Liczba Graczy: 4 – 16
Strój: niewymagany, dowolny

Jak przyznać się, że kogoś lubisz? Zwłaszcza jeśli ten ktoś to twój nauczyciel, czy najlepszy kumpel – gej?W larpie gra się w parach, opowiadając historie miłosne, które nigdy nie miały się wydarzyć. Ktoś zaczyna od słów: „musimy porozmawiać”. Następnie przechodzicie przez serię scen i dowiadujecie się, czy w końcu udało wam się odbyć tę rozmowę. Wybieracie dwie postacie, które starają się zrozumieć swoje relacje, pomimo licznych przeszkód na drodze. To gra o tym, co pozostaje niepowiedziane, tym, co nie jest odpowiednie teraz i tutaj, i o tym, żeby nikt się nie dowiedział, dopóki sami tego nie powiemy.

Gra opiera się na serii scen, które ograniczają waszą komunikację w różny sposób i utrudniają wypowiedzenie tych wszystkich rzeczy, których sobie nawzajem nie powiedzieliście. Jak rozmawiać o tej niezręcznej fascynacji, kiedy nagle ogranicza się was do języka ciała lub wiadomości tekstowych? Co się dzieje, gdy siedzisz blisko kogoś, z wieloma rzeczami, które chciałbyś powiedzieć, ale nie mówisz żadnego z nich, bo nie ma na to miejsca? To historia o pragnieniu rozmowy, pragnieniu działania, ale zdawaniu sobie sprawy, że trzeba się zachowywać i milczeć.Subtelna, niewielka opowieść o gorzkosłodkiej miłości.Triggery: romans, nieszczęśliwa miłość, zdrada

***

Gwiazdy pamiętają nasze Przejście
Sharang Biswas
Gracze: 2
Czas trwania: 30-60 minut

Jesteście ihasami, uczonymi, którzy badają historię waszego ludu, jednak wy dwoje macie bardzo różne podejścia do tego, jak odkrywać tajemnice przeszłości. Uniwersytet wysłał was na wielką, międzywydziałową podróż badawczą. W jej trakcie macie studiować Wielkie Przejście, pół-mityczną podróż, która doprowadziła wasz naród do tego miejsca, w czasie poprzedzającym zapisaną historię. Wszystko, co jest wiadome to to, że coś spowodowało, że ludzie opuścili ojczyznę i wędrowali, aż znaleźli nowe miejsce do osiedlenia się. Będziecie interpretować wzory gwiazd poprzez waszą literaturę naukową i odtworzycie historię waszego narodu.