Origami

  • Mistrz Gry: Shiranai
  • System: Kuro
  • Tytuł: Origami
  • Czy przyjazne dla początkujących: Tak
  • Sesja dostępna dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu średnim bądź lekkim: Nie
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Liczba graczy: 2 - 5
  • Czas trwania sesji: 5h
  • Triggery: Przemoc, horror (w tym body horror), strach, klaustrofobia, dystopia, zjawiska nadnaturalne, niepokój, zbrodnia, korupcja
  • Źródło grafiki: Twitter - Guillaume Marcotte (www.tokyoluv.com)

Opis sesji:

Czwartego maja 2046 roku na Japonię miała spaść bomba atomowa.

Ale nie spadła. Zamiast tego zniknęła w nagłej elektromagnetycznej burzy, która przetoczyła się przez cały kraj, wywołując awarię prądu i tym samym zakłócając przebieg wyborów parlamentarnych. Chaos związany z tymi wydarzeniami nie ułatwił japońskiemu rządowi ani uspokajania obywateli, ani tłumaczenia się przed ONZ z tajemniczej technologii antyrakietowej.
Ale to nie był jeszcze koniec kłopotów Kraju Wschodzącego Słońca.

Jest listopad 2046. Od sześciu miesięcy trwa międzynarodowa blokada. Granice są szczelnie zamknięte. Tymczasowy rząd japoński, utworzony z członków dwóch najważniejszych partii, prowadzi kraj ku samowystarczalności… Przynajmniej wtedy, gdy nie walczy o stołki.
Jesteście mieszkańcami Shin-Edo, które pół roku temu nazywało się jeszcze Tokio. Pochodzicie z różnych warstw społecznych, ale jesteście zwykłymi ludźmi. Starcie się wieść normalne życie, próbując dostosować się do szybko zmieniającego się świata, w którym coraz bardziej dominują najnowsze technologie – także te, które nosicie na sobie i w sobie, bo Japonia nadal jest światową potęgą w dziedzinie bio- i nanotechnologii.

Ale czasem zdaje się Wam, że coś jeszcze zmieniło się tamtego dnia, gdy wszystko się zaczęło – dnia, który nazywają teraz Incydentem Kuro, a którego naukowcom nadal nie udało się wyjaśnić. Czasami – ale tylko czasami, najczęściej gdy się tego nie spodziewacie – doświadczacie rzeczy, które nie mają racji bytu.
Czasem jest to widoczna w lustrze przez ułamek sekundy upiorna twarz kobiety. Czasem tupot dziecięcych stópek w sąsiednim pokoju, choć cała rodzina siedzi właśnie przy stole. Innym razem dotknięcie zimnej dłoni na karku, gdy jesteście sami. Albo wasze imię wyszeptane przez deszcz.

Witajcie w świecie Kuro, bazującym na estetyce i motywach japońskiego cyberpunku oraz japońskiego horroru. Zapraszam Was do zagrania ze mną w „Origami” – scenariusz przygotowany przez twórców systemu jako wstęp do poznawania wykreowanego przez nich świata.
Sesja przyjazna dla początkujących – też pierwszy raz będę prowadzić Kuro 🙂 W zamierzeniu ma być strasznie i creepy, ale przed sesją ustalimy granice, żeby wszyscy czuli się komfortowo. Podany czas jest orientacyjny i uwzględnia wyjaśnienia MG dotyczące świata. Można przynieść swoje k6 (d6 jak kto woli), ale będę miała kości. Nie trzeba nic czytać. Minimalna wiedza o Japonii mile widziana, ale nie wymagana. Poziom japońskości w grze także ustalimy wspólnie 🙂