Eskadra Elohim

  • Mistrz Gry: X-RAY
  • System: Task Force: Interregnum
  • Tytuł: Eskadra Elohim
  • Czy przyjazne dla początkujących: Tak
  • Sesja dostępna dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu średnim bądź lekkim: Tak
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Liczba graczy: 2 - 5
  • Czas trwania sesji: 15.00-20.00
  • Triggery: Niepoprawność polityczna, kwestionowanie paradygmatów, ideologie totalitarne, brutalność, seks, dosadność, strach, drastyczne opisy, trudne wybory, taktyka, teorie spiskowe, tajemnice psychotroniki.
  • Źródło grafiki: Dreadnought Game

Opis sesji:

4 Sierpnia 2019, Pokład lotniskowca MSS „Ahriman”, w pobliżu orbity Księżyca.

Zebraliście się w wielkiej sali, aby wysłuchać przemówienia generała Craddocka. Do tej pory wiedzieliście tyle, ile powiedziano wam podczas odprawy na Marsie. Craddock, główny dowódca sił inwazyjnych wystąpił na mównicę. Rozejrzał się po Sali, omiatając wzrokiem wszystkich zgromadzonych. Na jego surowym obliczu zagościł uśmiech i rozpoczął przemowę. Słuchaliście jej przepełnieni nadzieją na ostateczne zakończenie konfliktu z CeRPER.
– Wybrano was spośród wielu pilotów. Lecicie wesprzeć siły desantowe dokonujące inwazji na ciemną stronę księżyca. Siądziecie za sterami najnowocześniejszych maszyn Majestic. Widzę wśród was dumną reprezentację floty myśliwców wielozadaniowych „Ahura” pierwszych do walki i ostatnich schodzących z pola. Pamiętajcie, by w ferworze starć wesprzeć nasze desantowce „TROJAN” wiozące lądowe grupy uderzeniowe EMAG-TALOS. Armia lądowa jest naszym kluczem do podboju ciemnej strony i wyparcia CeRPER z kosmosu. Dlatego też oprócz desantowców towarzyszyć wam będą kanonierki „Nimrod”, które podtrzymają piekło rozpętane przez ostrzał orbitalny. Ponadto, pojawią się wśród was siły przyboczne Lorda Janhezzara. Nasi Sprzymierzeńcy pragną osobiście dopilnować inwazji na ciemną stronę księżyca. Mają swoje zadania, dlatego wspierajcie ich kiedy tylko będzie to możliwe i pod żadnym pozorem nie wchodźcie im w drogę.
Na sali zapanowało poruszenie. Do tej pory tajemniczy sojusznicy pomagali rozwijać technologię Majestic, doradzali w kwestii szkoleń żołnierzy, lecz nigdy nie walczyli osobiście ramię w ramię z ludźmi. Craddock gestem ręki uciszył zebranych.
– Współpraca i koordynacja działań są niezbędne, do przeprowadzenia inwazji. Nasz kunszt militarny zmiażdży CeRPER! Skończy się okłamywanie ludzkości! Nowy porządek świata będzie mógł wreszcie zjednoczyć rozproszoną Ziemię i uczynić cywilizację galaktyczną, złożoną ze wszystkich ludzi! Szczegółowe instrukcje otrzymacie u swoich dowódców. Rozejść się!