vampire_5th

Ostatnia Noc – Bunt Anarchistów

Mistrz Gry: Rafał Pośnik
System: Wampir Maskarada 5 Edycja

Tytuł: Ostatnia Noc – Bunt Anarchistów

Opis sesji:
Uwaga, sesja skierowana do dojrzałego odbiorcy!

„Nocna twarz Berlin ma burzliwą historię. Pół wieku miasto było definiowane poprzez konflikt między dwoma książętami – nędznym feudalnym panem Gustavem Breidensteinem na wschodzie i jego dzieckiem Wilhelmem Waldburgem, który czerpiąc z historycznych wzorców tytułował się „”oświeconym”” władcą. Wkrótce po słynnym klęsce, w którą zamieszany był zdradziecki Starszy – podszywający się pod samego Caine-, Gustav Breidenstein padł ofiarą straszliwej plagi krwi, która zdziesiątkowała miasto. Wilhelm opuścił Berlin, pozornie niezdolny do funkcjonowania bez wielowiekowej rywalizacji z swoim Stwórcą.

Tron Wilhelma, krótko pozostawał pustym. Jego miejsce zajął wampir z Klanu Malkav, który kazał tytułować się Nowym Księciem Berlina – Abraham Wolff. Podczas rządów Wolffem ostatnie szczątki Sabatu przyłączyły się do rosnących szeregów Anarchów. Inni poszli na wschód, dołączając do krwawego tygla jakim była wojny w imię Gehenny. W tym czasie Kościół Caine’a stał się popularny wśród Spokrewnionych szukających wypełnienia duchowej pustki, nie ulegając Vaudlerie i agresji Ducha Historii, który nawiedził Berlin. Kult nabrał pewności, gdy Wolff obwołał się jego lokalnym zwierzchnikiem i utrzymał tytuł Patriarchy przez całą jego krótkie panowanie.

W 2010 roku Waldburg powrócił. Ogłosił, że członkowie Kościoła i Anarchiści „”stanowią zagrożenie i ryzyko dla Camarilla”” i wykluczył ich ze swego Dworu i Elysium. Od tamtej pory jego panowanie stało się coraz bardziej podobne i podobne do rządów jego ojca. Stało się krwawym obrazem złego zarządzanie ze skorumpowanym i podzielonym Primogen. Oczywiście, niektórzy ze Spokrewnionych Anarchistów w Berlinie mają to, co można by nazwać anarchistyczną tożsamością. Wierzą w rewolucję i że istnieje możliwość jest nowego porządku. Dla większości jednak takie pomysły wydawały się nieprawdopodobne. Camarilla jest wieczna i nigdy nie zostać złamana. Dla wielu wampirów Berlina, Anarchiści stali się chlebem powszednim.. Oznacza to, że nie zapraszano tych wampirów Elysium i do Camarilla, można powiedzieć, że traktowano ich jak gówno, a ich obowiązkiem było uciekanie przed potężną Camarillą. Taki był powszechny pogląd. Aż do ostatniej nocy.

Rewolucja była niespodzianką dla większości Spokrewnionych w Berlinie. Zarówno Anarchistów, jak i Członków Camarilli. Wszyscy myśleli, że Anarchiści muszą żyć w nędzy przez następne dziesięciolecia, ale teraz okazuje się, że Camarilla stała się papierowym tygrysem. Upadek władzy i rozpaczliwa walka o przeżycie to nastrój dzisiejszego Berlina. Wampiry, które były częścią reżimu dyktatorskiego księcia Wilhelma, podobnie jak wszyscy słudzy tyranów w czasach rewolucji, będą musieli stawić czoło konsekwencjom ich działań. Przypomnij sobie wszystkie historie o dyktatorach i ich współmałżonkach, którzy polują na obywateli, których uciskają i wiesz, co się wydarzy. To czy stary reżim przetrwa powinno przynieść pewną dozę autorefleksji i poczucia winy. Oraz mnóstwo pytań od młodych wampirów – czy my – Camarilla – naprawdę zasługują na przetrwanie?

Pełen opis znajduje się tutaj:
Wstęp do Wampira Maskarady piątej edycji

Czy przyjazne dla początkujących: Tak
Sesja dostępna dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu średnim bądź lekkim: Nie
Ograniczenie wiekowe: 18+
Liczba graczy: 3-5

Czas trwania sesji: 4-6h
Źródło grafiki: White Wolf Official Blog