„Ci, którzy upadli i w tym stanie trwają…”

  • Mistrz Gry: Asia Wiewiórska
  • System: FUPL; horror; lata 90-te, USA
  • Tytuł: „Ci, którzy upadli i w tym stanie trwają…”
  • Czy przyjazne dla początkujących: Nie
  • Sesja dostępna dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu średnim bądź lekkim: Nie
  • Ograniczenie wiekowe: 21+
  • Liczba graczy: 3 - 3
  • Czas trwania sesji: 6 godzin
  • Triggery: Horror psychologiczny, zjawiska nadnaturalne, zbrodnia, religia, makabra, okrucieństwo, szaleństwo, naturalistyczne opisy, tricki narracyjne mające intensyfikować nastrój grozy, bohaterowie Graczy „z przeszłością” - niekoniecznie kryształową.
  • Źródło grafiki: Jest to kadr z serialu "True Detective" (reż. Nic Pizzolatto, właściciel praw: HBO).

Opis sesji:

„Gdy przed kamienicę na Madison Ave zajechał zdezelowany ford, sierżant Healey wymownie spojrzał na zegarek i splótł ręce w geście zniecierpliwienia. Swojej niechęci do ludzi z Wydziału Zabójstw nie zamierzał nawet ukrywać, choć nie spodziewał się, by ktokolwiek z nich w ogóle to zauważył.
– Mamy trupa – rzucił tylko oschle, gdy otwierał drzwi a nowo przybyli podążyli za nim na klatkę schodową… i od razu poczuł się głupio. Przecież nie dzwoniłby po nich gdyby chodziło o kotka, który utknął na drzewie. Żeby nie wyjść na totalnego idiotę dodał więc szybko – Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście.
Odór dopadł ich w połowie II piętra. W korytarzu kręcili się technicy w kombinezonach ochronnych i kilku młodych chłopaków z patrolówki, którym kazano zabezpieczyć teren dookoła mieszkania 18b.
– Gdzie masz rękawiczki pacanie? – objechał jednego Healey. Z szeroko otwartych drzwi na końcu korytarza padało silne światło policyjnego reflektora. Murder room – pomyślał sierżant, naciągając na usta i nos maskę dzięki której śmierdziało trochę mniej – Dlaczego trupy zawsze leżą w pomieszczeniu na końcu korytarza? Mijając opartego ciężko o framugę i bladego jak ściana konstabla Younga, nabrał w płuca więcej powietrza i wszedł do środka.”

Horror współczesny, detektywistyczny, w stylu lub klimacie filmów: „Deliver us from Evil”, „The Ring” czy „Sinister”. Bohaterowie Graczy nie posiadają wiedzy o zjawiskach nadnaturalnych. Sesja przeważnie storytellingowa, nastawiona na budowanie nastroju i intrygującą opowieść; kostki nieczęsto. Zdecydowanie dla Graczy lubiących filmową narrację, nasycone opisy, cliffhangery i klimatyczne handouty. Zasady FUPL są proste i wytłumaczę je w kilka minut przed rozgrywką. Dostarczę także gotowe karty oraz opisy postaci, aczkolwiek warto przybyć z dobrze brzmiącym imieniem i nazwiskiem. 🙂 Scenariusz własny. Sesja i handouty w języku polskim. Zapraszam!