BEYOND

  • Mistrz Gry: Chimera
  • System: Orpheus na mechanice własnej
  • Tytuł: BEYOND
  • Czy przyjazne dla początkujących: Tak
  • Sesja dostępna dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu średnim bądź lekkim: Nie
  • Ograniczenie wiekowe: 15+
  • Liczba graczy: 3 - 3
  • Czas trwania sesji: 3-4 godziny
  • Triggery: graficzne opisy
  • Źródło grafiki: screenshot z gry

Opis sesji:

Langley, Wirginia. Odprawa dla pracowników Orpheus Group w ramach kontraktu z CIA.

W kwestii formalnej: informacje przekazane na tej odprawie oraz uzyskane w trakcie trwania misji są ściśle tajne. Ujawnienie ich jakimkolwiek osobom trzecim stanowi zagrożenie interesu narodowego i będzie skutkować podjęciem najpoważniejszych kroków przez odpowiednie agencje. Macie teraz ostatnią możliwość wycofania się poprzez opuszczenie tego pokoju w ciągu dziesięciu sekund.

[…]

Tydzień temu doszło do eksplozji w znajdującym się pod Pentagonem laboratorium Wydziału Badań Paranormalnych. Eksplodował kondensator utrzymujący bramę do Krainy Cienia. Na dwadzieścia minut przed eksplozją zdezaktywowane zostało pole bezpieczeństwa uniemożliwiające bytom z tamtej strony przejście do naszego świata. Na skutek eksplozji oraz interferencji wrogich istot zginęły 283 osoby, w tym Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej. Wciąż nie jesteśmy w stanie określić, co dokładnie się wydarzyło. Wiedzę taką mogą posiadać następujący ludzie:

Nathan Dawkins, lat 55 – Dyrektor Wydziału nadzorujący konstrukcję i działanie kondensatora. Brak bliższej rodziny. Żona (Helen) i córka (Laura) zginęły w wypadku samochodowym w 1998 roku. Ciało Dawkinsa odnaleziono i zidentyfikowano – został zastrzelony w pobliżu kondensatora.

Jodie Holmes, lat 24 – w wieku ośmiu lat zaczęła wykazywać zdolności telekinetyczne. Przekazana pod opiekę Nathanowi Dawkinsowi, którego komórka w Wydziale Badań Paranormalnych skoncentrowała się na monitorowaniu i badaniu zdolności Jodie. W wieku 18 lat przechodzi szkolenie i rozpoczyna pracę dla CIA. Trzy lata później samowolnie porzuca Agencję. W 2014 zostaje zlokalizowana i ponownie zwerbowana do wykonania misji poza granicami kraju. Misja przebiega pomyślnie. W dniu wybuchu Holmes znajdowała się w laboratorium pod Pentagonem. Ciała nie odnaleziono.

Generał Michael McGrath, lat 64 – Dyrektor CIA oraz szef Wojskowej Sekcji Aplikacji Specjalnych, komórki Armii Stanów Zjednoczonych znajdującej zastosowanie militarne dla środków niekonwencjonalnych. Osobiście nadzorował badania nad kondensatorem i tamtą stroną. Ciało odnaleziono i zidentyfikowano. Obrażenia wskazują na atak bytów z Krainy Cienia.

Zadanie:

– Przeszukać instalację w celu odnalezienia powyższych osób po tamtej stronie.
– Dokonać ekstrakcji odnalezionych do biura Orfeusza w Waszyngtonie.
– Przeprowadzić przesłuchanie odnalezionych według wskazówek przekazanych przez Agencję.

Zagrożenia:

Bramy wytwarzane przez kondensatory przyciągają ogromne ilości bytów określanych jako „Widma”. Przybierają one formę czarnego dymu z dostrzegalnymi oczami i zdolnością do wykształcenia paszczy, zębów oraz pazurów. Byty te mogą stać się niewidzialne, unieść i rzucić dorosłym człowiekiem, albo przejąć nad nim kontrolę. Wszystkie te zdolności dotyczą manifestacji w naszej rzeczywistości: nie znamy ich możliwości w Krainie Cienia, ale należy przyjąć, że muszą być wyjątkowo niebezpieczne i powinno się unikać kontaktu z nimi za wszelką cenę.

Sesja inspirowana Beyond: Two Souls będąca wprowadzeniem do świata Orfeusza (World of Darkness).