BATTLE ROYALE ADVENTURE

 • Mistrz Gry: Rafał Pośnik (Avangarda)
 • System: Shadowrun: Sixth World
 • Tytuł: BATTLE ROYALE ADVENTURE
 • Czy przyjazne dla początkujących: Tak, zapraszam wszystkich chętnych
 • Oczekiwana wiedza graczy: Żadna, wszystko wyjaśnię na sesji
 • Wymagana znajomość angielskiego: Materiały są po polsku ale traktuje my to jako zabawę edykacyjną. Wszystko tłumaczone na bierząco by wszyscy mogli grać. I uczyć się angielskiego.
 • Ograniczenie wiekowe: Brak
 • Liczba graczy: 3 – 4
 • Czas trwania sesji: 4h
 • Triggery: Brak – sesja jest lekka i humorystyczna, ale jest element walki z przestępczością
 • Źródło grafiki: Shadowrun: Sixth World Beginner Box

Opis sesji:
WSZYSTKO MA SWOJĄ CENĘ

Przeczytaj to zdanie w nagłówku. Przeczytaj je ponownie. Dotarło?

Dobra. Bo jeśli to jedyna rzecz, którą z tej lekcji wyniesiesz, jeśli to jedyna rzecz, której musisz się nauczyć. Jeżeli jest w Szóstym Świecie coś cennego każdy chce położyć na tym łapę. Taki jest to ten świat. Wszystko do kogoś należy. Na całym świecie zobaczysz mnóstwo hałd i każda z nich ma kogoś na szczycie.

Każda megakorporacja ma swojego dyrektora generalnego, rządy mają dyrektora generalnego, gangi ich poruczników lub naczelnych, naczelne głowy lub cokolwiek innego. Do diabła, postanowili nazwać szefa tego jednego bloku na pustkowiach który ma tylko zardzewiały śmietnik, opuszczony samochód i strasznego faceta o imieniu Rastool, który odstraszył wszystkich innych, więc on może zająć to miejsce jako własne.

Każdy zorientował się, co musiałby zrobić, ile musiałby zapłacić, aby dostać się na szczyt jakiegoś konkretnego stosu złomu. Każdy człowiek, krasnolud, ork czy elf, jest gotowy ponieść cenę, byle by mieć coś swojego. Każdy wie, że wszystko ma swoją cenę.

Nasi Shadow Runners rozpoczynają przygodę w Stuffer Shack podczas krótkiego odpoczynku na wczesno wieczorny podwieczorek. Wszyscy są w środku, wewnątrz najpopularniejszego baru Seattle gdy ma zacząć się ulubiona uczta Szóstego Świata – Podwieczorek.

Wtedy zaczyna się zamieszanie na froncie knajpy. Widok z wnętrza budy fast foodów – Stuffer Shack blokowany jest przez ogrom reklam w oknach. Lokal jest z tego znany. Gdy Runnersi próbują wyjść, nadziewają się na kwartet znanych lokalnych gangsterów. Gangsterzy – członkowie gangu są tutaj „aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo w środku”. Z progu drzwi, nasi bohaterowie mają szansę dostrzec eleganckie czarne limuzyny.

Po drugiej stronie, wśród sznura samochodów przewija się kawalkada motocyklu. Gang osłania najbardziej zdewastowane samochody. Widać dziury po kulach, nadpalone opony i ślady po miotaczu ognia. Gangsterzy w tym niecodziennym korowodzie wjeżdżają do kompleksu magazynowego. Kompleksu, który jest tuż po drugiej stronie ulicy. Dziesiątki gangsterów na motocyklach, Kilku, którzy ograniczają wolność Runnersom. Co zrobią bohaterowie. Jak potoczy się ta przygoda… Wszystko to w waszych rękach.