19-39 Rzeczpospolita Wielu Narodów

  • Mistrz Gry: X-Ray
  • System: Task Force: Interregnum
  • Tytuł: 19-39 Rzeczpospolita Wielu Narodów
  • Czy przyjazne dla początkujących: Tak
  • Sesja dostępna dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu średnim bądź lekkim: Nie
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Liczba graczy: 3 - 6
  • Czas trwania sesji: 12-20
  • Triggery: Okropności wojny, trudne decyzje, brutalność, rasizm, ideologie totalitarne, wiele zależy od graczy, krytyka autorytetów, brak poprawności politycznej, MG stary sandboxowiec
  • Źródło grafiki: http://histografy.pl/polskie-plakaty-wojenne/

Opis sesji:

Przygoda prowadzona w systemie, który jest za darmo dostępny na stronie taskforceinterregnum.com

28.09.1939, Nowa Słupia, Siedziba sztabu wodza naczelnego II RP

RevTim, w którym miała się odbyć wasza narada z Pułkownikiem Wielochem, zaparkowany był w pobliży namiotu sztabowego. Z jakiegoś powodu dowództwo zapragnęło trzymać blisko siebie całą brygadę Giewont w pełni jej potencjału technologicznego, przywiezionego z przyszłości. Wewnątrz namiotu trwały burzliwe narady. Kilku generałów opuściło sztab w marsowych nastrojach. Pułkownika wypuścili dopiero wieczorem. Zmęczony i zniechęcony, po wejściu do kabiny RevTimu włączył Radio.

„ Halo, Tu Polskie Radio. W imieniu Swoim i wszystkich Polaków pozdrawiamy Bohaterską Brygadę Giewont! Wszyscy jesteśmy wam wdzięczni za przybycie w największej potrzebie naszego Narodu! Ponadto nadajemy specjalny Komunikat. Orędzie wygłosi Prezydent Ignacy Mościcki: Obywatele Rzeczypospolitej! W dniu dzisiejszym rozświetlił naszą ojczyznę kolejny promień nadziei. Wzorem Litwy, która po uszanowaniu roszczeń terytorialnych przyłączyła się do wojny po naszej stronie, mniejszości kresowe Białorusinów i Ukraińców wysłały swoich synów do powstających oddziałów obrońców narodów Rzeczypospolitej. Pragną oni udowodnić, że zasługują na zaszczytne miejsce, jako autonomiczne społeczności w nowo utworzonej Rzeczypospolitej Wielu Narodów. Ich zapał spowodował chaos w szeregach sowietów, przeprowadzających manewry w pobliżu naszych granic. Dezerterzy z armii czerwonej dołączają do brygad Kawalerii Kozackiej i Dywizji Białoruskiej Generała Bułaka-Bałachowicza. Wspólnie wierzymy, że uda się naprawić ten grzech historyczny, który blokował dialog miedzy nami. Oddziałach narodów autonomicznych jest miejsce dla każdego, kto ma wartości polskie w sercu i ceni wolność, i niepodległość tak samo, jak my. Niech żyje Rzeczpospolita Wielu Narodów!”

Pułkownik wyłączył radio, wyciągnął spod biurka butelkę wódki i nalał sobie alkoholu do szklanki.
– Skoro już się ponapawaliśmy dumą, to teraz czas na konkrety. Zamiast kolejnej zapieczętowanej koperty, mam dla was dobre i złe wieści. Jesteście gotowi?