19-39 Chwalebna Szansa

  • Mistrz Gry: X-Ray
  • System: Task Force: Interregnum
  • Tytuł: 19-39 Chwalebna Szansa
  • Czy przyjazne dla początkujących: Tak
  • Sesja dostępna dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu średnim bądź lekkim: Nie
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Liczba graczy: 3 - 6
  • Czas trwania sesji: 4-8 godzin.
  • Triggery: Niepoprawność polityczna, kwestionowanie paradygmatów, ideologie totalitarne, brutalność, seks, dosadność, strach, drastyczne opisy, trudne wybory, taktyka, teorie spiskowe, tajemnice psychotroniki, rasizm, seksizm
  • Źródło grafiki: banzaj.pl

Opis sesji:

31 Sierpnia 2019, Poligon w Biedrusku, godzina 10.00
Pośpiesznie sformowana kompania sił połączonych stanęła do Apelu. Załogi 16 wysłużonych T-72 Czekały w szeregach przed swoimi maszynami. Na lewo od nich 8 śmigłowców typu Mi-24, dalej zaś 16 BWP, każde z załogą gotową do apelu. Za nimi artyleria samobieżna i inne pojazdy zaplecza, artyleria przeciwlotnicza na ciężarówkach i pojazdy Skorpion-3, należące do JWK z Lublińca. Oprócz Was, Komandosów, w tej zbieraninie odnowionych egzemplarzy muzealnych wyróżniał się pojazd podarowany przez USA, naszpikowany nowoczesną elektroniką i obstawiony przez pluton Rangersów.
Tą niecodzienną paradę na ogromnym poligonie, pośród odludnych lasów, obserwowali z trybun Generałowie WP, Biskupi katoliccy oraz cywile ubrani w drogie garnitury z błyszczącymi w słońcu emblematami cyrkla i kątownika. Żołnierzy powitał osobiście Szef sztabu generalnego:
„Czołem żołnierze!”
„Czołem panie generale!” – odezwał się chór głosów.
„Otrzymaliśmy jedyną w swoim rodzaju szansę. Dzisiaj, na dzień przed osiemdziesiątą rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej, możemy wszystko zmienić. Umożliwi to nam najnowsza zdobycz technologiczna, amerykańska stacja RevTim. Ćwiczyliście z nią przez ostatnie miesiące, wiecie jakie ma możliwości. Zostaliście starannie wyselekcjonowani spośród wielu kandydatów, którzy byliby zdolni do zmiany biegu historii. Wasz sprzęt dobrany został tak, by zapewniał wam przewagę technologiczną przy zachowaniu niezawodności i łatwości w naprawie. Jeśli wasza misja się powiedzie – zostaniecie bohaterami. Zanim przeniesiecie się w czasie 80 lat wstecz, nasi goście mają dla was specjalne błogosławieństwo.”
Widownia powstała z trybun, zaś najstarszy biskup, obwieszony tajemniczymi symbolami, podniósł ręce wysoko do góry i krzyknął „Błogosławię was i wasze zadanie! Przynieście chwałę nam wszystkim ad majorem gloria de Novus Ordo Seculorum Regni Luciferi Amen!”
Mówiąc słowa po łacinie roztaczał dłońmi symbol gwiazdy sześcioramiennej. W tym czasie żołnierze zaczęli jakby lśnić delikatną poświata. Ich serca napełniły się wiara i nadzieją na zwycięstwo. Zaczęły padać okrzyki „Hurra”, nikt zaś nie zastanawiał się, jaki był cel całego obrzędu. Nowoczesny amerykański pojazd wysunął talerze satelitarne po bokach, zaś z dachu wyłoniła się ogromna antena, przypominająca miecz z drutami i zespołami elektronicznymi. Między układami i talerzami zaczęły pojawiać się łuki energetyczne, strzelające snopami iskier. W krótkiej chwili wokół zebranych żołnierzy roztoczyła się jasna, świetlista kopuła, którą wieńczył krzyż. Widownia pozostała w bezpiecznej odległości.
„Podążajcie za mieczem Michaela! Wypełnijcie 43 proroctwo Mędrców Syjonu! Non nobis Domine…” śpiewała widownia, gdy żołnierze wsiedli na rozkaz do maszyn i zniknęli za poświatą.