ideefixe-exclusive-okladka

(Żadnej) Alternatywy

  • Mistrz Gry: Złotówa
  • System: Cyberpunk 2020/Idee Fixe
  • Tytuł: (Żadnej) Alternatywy
  • Czy przyjazne dla początkujących: Tak
  • Sesja dostępna dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu średnim bądź lekkim: Nie
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Liczba graczy: 3-5
  • Czas trwania sesji: 5h
  • Triggery: przemoc, dyskryminacja na zasadniczo każdym polu, totalitaryzm, tematy religijne, używki, wulgaryzmy, absolutny brak poprawności politycznej, tematy polityczne, erotyka, graficzne opisy, presja, uzależnienia
  • Źródło grafiki: Okładka Systemu

Opis sesji:

Polska połowy XXI wieku. Po III wojnie światowej państwo odrodziło się jako technototalitarny kraj wyznaniowy. Polski Kościół Katolicki Chrystusa Króla i Maryi Zawsze Dziewicy wspiera rządzącą od lat Unię Jedności Chrześcijańskiej. Opozycja jest kneblowana, niepokorni stawiają czoło funkcjonariuszom Urzędu Ochrony Państwa i pałkarzom Młodzieży Białoczerwonej.

Ekstremalny konserwatyzm władz zaowocował delegalizacją narkotyków (poza marihuaną), cyborgizacji, inżynierii genetycznej. Sztuczne Inteligencje i neozwierzęta nie mają żadnych praw. Internet jest cenzurowany. Państwo walczy ze wszystkim, co przynosi szkodę moralności katolickiej – pornografią, antykoncepcją, zdradami małżeńskimi, ,,nieheteronormatywnością’’ i aborcjami. Za samo znieważenie rządu lub Kościoła nieprawomyślnych czeka rok odsiadki, a za aborcję nawet przysłowiowa kula w łeb. Dzięki wysiłkom parlamentarzystów pozycja Kościoła w państwie jest zagwarantowana konstytucyjnie.

W tej smutnej rzeczywistości pełnej paranoi żyją szarzy obywatele totalnego
państwa zrodzonego z mokrych snów prawicy. Dzielą czas między gównianą pracę, pobieranie zasiłku i palenie witkaców (papierosów z marihuaną). Od czasu do czasu dodają wyjście na wódkę zakraszoną ogórem, jakiś klub, kościół lub randkę. Bohaterowie tej opowieści żyją w Warszawie przyszłości. Wielkiej, 10-milionowej aglomeracji podzielonej na strefy bezpieczeństwa, rządzonej przez Rząd, Kościół i korporacje.

Historia opowie o sąsiadach z jednego szarego, smutnego bloku. Będą musieli odnaleźć się w szarej, smutnej, polskiej rzeczywistości i stanąć twarzą w twarz z problemami życia codziennego w Odrodzonej Rzeczypospolitej.

Setting oparty w dużej mierze o system Idee Fixe oraz książkę J. Piekary „”Przenajświętsza Rzeczpospolita””. Co do mechaniki jeszcze się zastanawiam, czy zagramy na klasycznym Cyberpunku 2020 czy na mechanice Idee Fixe.