Darkest Warhammer

Mroczne ziemie: Za wszelką cenę!

Mistrz Gry: X-ray
System: WFRP 2ed.

Tytuł: Mroczne ziemie: Za wszelką cenę!

Opis sesji:
„Jeśli ktoś już u mnie grał i poznał mroczne ziemie, to może od razu przejść do ostatniego akapitu.

Burza chaosu ustała. Imperium dźwiga się po ciężkiej wojnie. Książę-Elektor Ostlandu zarządził wyprawę na spustoszone tereny, z których od dawna nie napływały żadne wieści. Pech chciał, że tajemnicza, mroczna siła rozpostarła swą domenę nad nimi.

Ekspedycja została zdziesiątkowana, niedobitki schroniły się w Twierdzy Steinberg – ruinach starego zamku, jedynej bezpiecznej przystani pośród morza niebezpieczeństw. Wraz z uchodźcami próbują przeżyć, zapewnić sobie zapasy w celu kontynuowania wyprawy, zebrania możliwie najwięcej wiedzy o mrocznych ziemiach, oraz na powrót z raportem do Księcia – Elektora.

Wszędzie czyhają nieznane niebezpieczeństwa, które wyzwolą w was najgorsze instynkty. Wasze motywacje mogą być tarczą, lub ciężarem. Wasze nawyki – bronią lub pułapką. Każda decyzja może być istotna, każdy błąd będzie bolesny. Czy jesteś dość zdeterminowany, by ryzykować życie dla szansy na chwałę i bogactwo? Czy poświęcisz wszystko, aby stawić czoła wyzwaniom na mrocznych ziemiach?

W twierdzy nadal brakuje zapasów, nastroje są napięte. Wielu rozważa dezercję starym szlakiem przemytniczym. Inkwizytor organizuje wyprawę w okolice starej chlewni – miejsca, z którego przybywają oblegające twierdze świniopodobne mutanty. W Posiadłości von Steigerów nastąpił przełom – członkowie wyprawy pomimo ran i zmęczenia nieustępliwie poszukują wejścia do tajnych pomieszczeń dworu, w których schroniła się szlachta. Pewne jest jedno: nadchodzi czas próby, która przesieje ziarna od plew. Słabi popadną w szaleństwo lub uciekną, małostkowi zatroszczą się tylko o siebie. Nieliczni ludzie wielkiej odwagi podejmą wyzwanie i wykonają zadanie bez względu na przeciwności. Kim ty okażesz się na mrocznych ziemiach?”

Czy przyjazne dla początkujących: Tak
Sesja dostępna dla osób z niepełnosprawnością umysłową w stopniu średnim bądź lekkim: Nie
Ograniczenie wiekowe: 15+
Liczba graczy: 5

Czas trwania sesji: 6h
Źródło grafiki: Darkest Dungeon