Mroczne ziemie: Posiadłość von Steinbergów

Mistrz Gry: X-ray Jay
System: WFRP 2 edycja

Tytuł sesji: Mroczne ziemie: Posiadłość von Steinbergów
Opis sesji:
„Burza chaosu ustała. Imperium dźwiga się po ciężkiej wojnie. Książę-Elektor Ostlandu zarządził wyprawę na spustoszone tereny, z których od dawna nie napływały żadne wieści. Pech chciał, że tajemnicza, mroczna siła rozpostarła swą domenę nad nimi.

Ekspedycja została zdziesiątkowana, niedobitki schroniły się w Twierdzy Steinberg – ruinach starego zamku, jedynej bezpiecznej przystani pośród morza niebezpieczeństw. Wraz z uchodźcami próbują przeżyć, zapewnić sobie zapasy w celu kontynuowania wyprawy, zebrania możliwie najwięcej wiedzy o mrocznych ziemiach, oraz na powrót z raportem do Księcia – Elektora.

Z raportów grup zwiadowczych wynika, że twierdza nie jest jedynym przyczółkiem ocalonych, że w posiadłości von Steinbergów, dzień drogi od zamku, ktoś przeżył. Ocalenie szlachetnie urodzonych zostałoby docenione przez Księcia-Elektora, natomiast służący mogliby rzucić nowe światło na wydarzenia, które doprowadziły do obecnej sytuacji w Ostlandzie. Czy warto kolejny raz ryzykować? Czy odważycie się zebrać na niebezpieczną wyprawę pomimo trudności?

Wszędzie czyhają nieznane niebezpieczeństwa, które wyzwolą w was najgorsze instynkty. Wasze motywacje mogą być tarczą, lub ciężarem. Wasze nawyki – bronią lub pułapką. Każda decyzja może być istotna, każdy błąd będzie bolesny. Czy jesteś dość zdeterminowany, by ryzykować życie dla szansy na chwałę i bogactwo? Czy poświęcisz wszystko, aby stawić czoła wyzwaniom na mrocznych ziemiach? ”

Czy przyjazne dla początkujących?: Tak
Ograniczenie wiekowe: 15+
Liczba graczy: 3-6
Czas trwania sesji: 4-6 h
Źródło grafiki: destructoid.com

Aby zapisać się na sesję, kliknij tutaj.