Aleksander ,,Złotówa’’ Kowaliński

Prowadzone systemy:

Armie Apokalipsy, Cyberpunk 2020, Dark Heresy ed. 2, Dungeons&Dragons ed. 3.5, idee fixe, Neuroshima, nowy Świat Mroku (Śmiertelnik, Wampir: Requiem, Wilkołak: Odrzuceni, Hunter: the Vigil), Warhammer Fantasy Roleplay ed. 1, Warhammer Fantasy Roleplay ed. 2, Zew Cthulhu (dowolna epoka), autorskie gry i modyfikacje

Nigdy nie prowadziłem, ale mogę: Cold City, Dzikie Pola, Earthdawn, Kiedy rozum sił, Monastyr, nowy Świat Mroku (Changeling: the Lost, Mage: the Awakening), Savage Worlds (Deadlands, Sensacja i Przygoda, Interface Zero), Szare Szeregi, The Shadow of Yesterday, Wolsung

Kilka słów o nim:

Prowadzę od jakichś 14 lat. Wielokrotnie wyjeżdżałem na obozy RPG BT Orion, gdzie trzykrotnie zwyciężyłem konkurs na najlepszego MG na obozie. Startowałem w Pucharze Mistrza Mistrzów. Z rzadka grywam bądź tworzę larpy. Na konwentach zazwyczaj prowadzę prelekcje na tematy RPGowe lub sesje.

Na sesjach preferuję skupić się raczej na fabule, klimacie i odgrywaniu postaci, ale nie idę w skrajność. Kostkowanie jest fajne! Cenię immersję. Na moich sesjach dzieją się rzeczy różne, wśród nich często pojawiają się wątki ,,mroczne’’. Lubię klimaty wojskowe, dark fantasy, grimdark, dystopijne wizje przyszłości (cyberpunk, postapokalipsa, totalitaryzm), horror, opowieści gotyckie i niesamowite. Często poruszam grząskie tematy. Raczej nie śmieszkuję, raczej nie robię pulpu.  Co do samego stylu scenariusza, to sesje śledcze pojawiają się równie często jak wartka akcja, a obyczajówki przeplatają się z klimatami drogi. Mogę powiedzieć o sobie, że jestem staroświecki, jeśli chodzi o RPG – ze sceptycyzmem podchodzę do obecnego nurtu powiązanego z grami opartymi o Apocalypse World oraz mocno koncepcyjnych systemów, gdzie gra się z założenia suberbohaterami, robotami, kucykami, psami, dzieciakami, nastolatkami. W tym wszystkim kluczowy jest dla mnie Gracz (Gracze) i interakcja z nim. Trzon sesji stanowi dialog MG i Graczy, a scenariusz i prowadzenie to tylko narzędzia do przeżywania emocji oraz satysfakcjonującego spędzania wspólnego czasu. Gracze mają u mnie dużo do powiedzenia. Jestem otwarty na ich inicjatywy, często daję możliwość opisywania świata lub przejęcia kontroli nad Bohaterami Niezależnymi.

Poza RPGami studiuję stosunki międzynarodowe i prawo. Interesuję się polityką i myślą polityczną. Jestem miłośnikiem wszelkiej broni i wojskowości. Ciekawią mnie również religioznawstwo, okultyzm, zjawiska paranormalne i teorie spiskowe. Dwie epoki, w których chciałbym żyć to Belle Epoque oraz dwudziestolecie międzywojenne. Moje zainteresowania często przenoszę w świat gry. Dodatkowo jestem instruktorem harcerskim.

 

Lista sesji na CnP:

(Brak) Alternatywy – idee fixe

Warszawskie Noce – Wampir: Requiem

Warszawski Skowyt – Wilkołak: Odrzuceni

Liber Vitrol – nowy Świat Mroku

Opowieść Wiedźmonocna – Warhammer ed. 2

O jeden nalot za daleko – Zew Cthulhu

Droga przez Pustkowia – Neuroshima

Most, który runął – Neuroshima

Polowanie na czarownice – Warhammer ed. 2

Erpegowa inicjatywa Stowarzyszenia Avangarda